Dzień Zdrowia

1 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Zdrowia połączony z Dniem Rodziny, Dniem Dziecka. Oprócz dobrej zabawy staraliśmy się wzbogacić uczestników naszego festynu w wiedzę o zdrowym stylu życia, jak bezpiecznie i aktywnie spędzać czas wolny, jak dbać o bezpieczeństwo.
Dla najmłodszych kl. .I-III zorganizowaliśmy gry i zabawy pod hasłem "Bawimy się bezpiecznie". Oprócz gier sprawnościowych były również konkurencje teoretyczne. Starsi uczestnicy w Ścieżce Prozdrowotnej, podczas której trzeba było pokonać 5 stacji, na których Zespoły wykonywały zadania sprawnościowe i odpowiadały na pytania dotyczące zdrowego stylu życia. Trzeba było wykazać się umiejętnością skakania na skakance, równowaga była oceniana podczas przejścia wąskim torem z zawiązanymi oczami, koordynację ruchową sprawdzała konkurencja Busola, rzuty do celu sprawdzały celność, konkurencja skocznościowa polegała na wykonaniu wieloskoków na określonym odcinku. Uczniowie pod kierunkiem wychowawców i rodzice zaangażowali się w przygotowanie ekopotraw, ich degustacja cieszyła się chyba największym zainteresowaniem.
Uczniowie wysłuchali i obejrzeli prezentację nt. dopalaczy, przeprowadzoną przez Panią Iwonę Sowińską - pielęgniarkę szkolną. Klasa IVA pod kierownictwem Pani Grażyny Kosmali w ramach obchodów Dnia Ziemi, zaprezentowała się w ciekawym przedstawieniu na temat używek.
Podsumowaliśmy Konkurs Plastyczny dla klas I-III "Zdrowie i higiena na co dzień". Starsi rywalizowali w Konkursie na hasło "Kibicujemy w duchu Fair Play". Zostały rozdane dyplomy za Międzyklasową Ligę Gier Zespołowych, którą przeprowadzał Pan Maciej Nowicki. Nad całością czuwali  Koordynatorzy Zespołu Promocji Zdrowia. Imprezę przygotował Zespół Promocji Zdrowia przy aktywnej pomocy wychowawców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz rodziców.
Wyniki konkursu "Zdrowie i higiena na co dzień" dla klas młodszych:
Wśród klas I:
I miejsce Barbara Zemła kl. IA
II miejsce Lena Kopytowska kl. IA
II miejsce Jan Bociek kl .I B
Wyróżnienie: Kacper Tarajkowski kl. IB, Natalia Hibner kl. I C
Wśród klas II i III:
I miejsce Julia Jagodzińska kl.  IIB
II miejsce Mikołaj Libera kl. IIC
III miejsce Dominika Sawuła kl . IIA
Wyniki Gier i Zabaw dla klas młodszych "Bawimy się bezpiecznie"
Wśród klas I: