Szanowni Rodzice przyszłych klas pierwszych!

Szkoła Podstawowa nr 46 w Łodzi ogłasza nabór uzupełniający dzieci do klasy pierwszej sportowej o profilu łyżwiarstwo figurowe oraz klasy ogólnodostępnej.
Postępowanie uzupełniające

Harmonogram czynności w postępowaniu uzupełniającym

Test sprawnościowy do klasy o profilu łyżwiarstwo figurowe w postępowaniu uzupełniającym będzie prowadzony 6 lipca 2020 r.  (poniedziałek) o godz. 9.00.

Szkoła Podstawowa nr 46 w Łodzi ogłasza nabór dzieci do klasy pierwszej sportowej o profilu łyżwiarstwo figurowe. Tworzymy uczniom warunki do łączenia treningów  odbywających się w Hali Sportowej przy ulicy Stefanowskiego 28  z realizacją zajęć w szkole. Łyżwiarstwo  sprzyja kształtowaniu takich cech motoryki jak: wytrzymałość, skoczność, gibkość czy zwinność.  Jazda na łyżwach doskonali koordynację ruchów, rozwija zmysł równowagi, a skoki i piruety wyrabiają orientację przestrzenną. Kształcenie sportowców- łyżwiarzy odbywa się pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej.
KLASY W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
1.PROFIL
ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE
zajęcia realizowane wg programu edukacji wczesnoszkolnej rozszerzone o:
-zajęcia na lodowisku;
-zajęcia rytmiczno-baletowe
2.PROFIL - KLASA OGÓLNA
zajęcia realizowane wg programu edukacji wczesnoszkolnej
Test sprawnościowy do klasy o profilu łyżwiarstwo figurowe będzie prowadzony 22 maja 2020 r. (piątek) w godz.10.00-14.00 oraz 25 maja 2020 r. (poniedziałek) w godz. 16.00-18.00.
(godziny będą ustalane indywidualnie z rodzicami kandydatów do klasy sportowej)
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI TESTÓW SPRAWNOŚCIOWYCH

Od 4 maja 2020 r. rozpoczyna się elektroniczna rekrutacja do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2020/2021, która będzie trwała do:
-29 maja 2020 r. do godz. 15.00 – do oddziałów ogólnodostępnych oraz do oddziałów integracyjnych dla kandydata bez orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego
-21 maja 2020 r. do godz. 15.00 – do oddziałów integracyjnych dla kandydatów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego i oddziałów sportowych.
 W elektronicznym naborze do klas pierwszych szkół podstawowych uczestniczą szkoły publiczne prowadzone przez Miasto Łódź oraz Publiczna Szkoła Podstawowa "Mileszki".
Zalogowanie się do systemu elektronicznego naboru będzie możliwe po wpisaniu adresu:
lodz.elemento.pl
Kandydaci do szkół podstawowych przyjmowani są na podstawie:
1.ZGŁOSZENIA – do szkoły, w obwodzie której kandydat mieszka, przyjęty jest on z urzędu. ZGŁOSZENIE należy wypełnić w systemie elektronicznego naboru, wydrukować, podpisać i załączyć w systemie skan/zdjęcie ww. dokumentu do szkoły obwodowej.
2.WNIOSKU – do szkoły spoza obwodu kandydaci mogą być przyjęci, jeżeli dana szkoła dysponuje wolnymi miejscami i kandydat spełnia kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym,
– WNIOSEK wraz z dołączonymi dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów należy wypełnić w systemie elektronicznego naboru, wydrukować, podpisać i załączyć w systemie skan/zdjęcie ww. dokumentów do szkoły wybranej w I preferencji.

Harmonogram rekrutacji

1. 04.05.2020 r. – 29.05.2020 r. do godz. 15.00 – wypełnianie ZGŁOSZENIA lub WNIOSKU do klas ogólnodostępnych w elektronicznym systemie naboru, wydrukowanie i podpisanie dokumentów oraz załączenie w systemie skanu/zdjęcia wydruku ww. wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów we wszystkich wskazanych we wniosku szkołach.
    ZGŁOSZENIE otrzyma szkoła obwodowa, a WNIOSEK szkoła wybrana w pierwszej preferencji wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów we wszystkich szkołach podstawowych wybranych w kolejnych preferencjach.
  2. 04.05.2020 r. – 21.05.2020 r. do godz. 15.00 – wypełnianie WNIOSKU do klas integracyjnych w elektronicznym systemie naboru, wydrukowanie i podpisanie oraz załączenie w systemie skanu/zdjęcia wniosku wraz z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub oświadczenia rodziców, że dziecko jest w trakcie badań w poradni psychologiczno-pedagogicznej (nr….), celem otrzymania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.
  3. 14.05.2020 r. - 21.05.2020 r. do godz. 15.00 - składanie wydrukowanych z systemu WNIOSKÓW o przyjęcie kandydatów do oddziałów sportowych wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów.

4. 22.05.2020 r. - 25.05.2020 r.  - udział kandydatów w próbach sprawności fizycznej do oddziałów sportowych.

5. 26.05.2020 r. do godz. 12.00 -  podanie przez komisje rekrutacyjne do publicznej wiadomości listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej.

6. 01.06.2020 r. – 02.06.2020 r. - weryfikacja przez szkolne komisje rekrutacyjne wniosków oraz dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.
  7. 09.06.2020 r. do godz. 12.00 - podanie do publicznej wiadomości przez szkolne komisje rekrutacyjne list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych na stronie internetowej szkoły.
  8. 10.06.2020 r. – 16.06.2020 r. do godz. 15.00 – załączenie w systemie skanu/zdjęcia woli przyjęcia kandydata do szkoły, do której kandydat został zakwalifikowany. Pobrany ze strony UMŁ dokument należy podpisać i załączyć w systemie skan/zdjęcie.
    Niepotwierdzenie w terminie woli przyjęcia traktowane jest jako rezygnacja z przyjęcia kandydata do danej szkoły.
  9. 17.06.2020 r. do godz. 12.00 - podanie do publicznej wiadomości przez szkolne komisje rekrutacyjne list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych na stronie internetowej szkoły.

Wszystkie niezbędne informacje, w tym harmonogram i przebieg rekrutacji, znajdziecie Państwo na stronie internetowej SP 46 oraz otrzymacie podczas rozmowy telefonicznej  ( 42 637 77 32)  z pracownikiem szkoły .

Szczegółowe informacje dotyczące zasad naboru uczniów do klas pierwszych znajdą Państwo na stronie UMŁ.

Zasady naboru - szczegółowe informacje

PRACUJEMY W  SYSTEMIE JEDNOZMIANOWYM
SZKOŁA ZAPEWNIA PRZYJAZNĄ ATMOSFERĘ PRACY
NASZE ATUTY