Rekrutacja rok szkolny 2024/2025

Szanowni Rodzice przyszłych klas pierwszych!

Zapraszamy do klas pierwszych w roku szkolnym 2024/2025

Jedyna szkoła w województwie łódzkim kształcąca łyżwiarzy figurowych.

Profil - łyżwiarstwo figurowe

zajęcia realizowane wg programu edukacji wczesnoszkolnej rozszerzone o:

• zajęcia na lodowisku
  • zajęcia rytmiczno-baletowe

Profil - klasa ogólna

• zajęcia realizowane wg programu edukacji wczesnoszkolnej

Nauczanie i wychowanie

• wysoko wykwalifikowana kadra nauczycieli i trenerów
  • twórcze i atrakcyjne formy pracy
  • bogata oferta zajęć pozalekcyjnych

Nowoczesne pracownie i zaplecze sportowe

• nauka w kolorowych salach lekcyjnych
  • zajęcia w pełnowymiarowej sali gimnastycznej i sali baletowej oraz na lodowisku Bombonierka
  • nowoczesna sala komputerowa i biblioteka szkolna, dostęp do multimediów
  • boisko wielofunkcyjne

Własna kuchnia i jadalnia

Świetlica szkolna – czynna w godzinach 7.00-17.00

Organizacja testów sprawnościowych -20-21.05.2024 r.

Harmonogram rekrutacji 2024 r.

1. 06.05.2024 r. – 31.05.2024 r. do godz. 15.00
    (14-16.05.2024 r. brak możliwości kontaktu ze szkolnym administratorem ze względu na egzamin ósmoklasisty)
     -składanie poprzez system zgłoszeń kandydatów do klas ogólnodostępnych obwodowych szkół podstawowych oraz wniosków o przyjęcie kandydatów do klas ogólnodostępnych szkół podstawowych spoza obwodu wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów branych pod uwagę w postepowaniu rekrutacyjnym.
     ZGŁOSZENIE otrzyma szkoła obwodowa, a WNIOSEK szkoła wybrana w pierwszej preferencji wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów we wszystkich szkołach podstawowych wybranych w kolejnych preferencjach.
  2. 06.05.2024 r. – 27.05.2024 r. do godz. 15.00 – składanie poprzez system podań o przyjęcie kandydatów do oddziału integracyjnego lub szkoły integracyjnej.
  3. 06.05.2024 r. - 17.05.2024 r. do godz. 15.00 - składanie poprzez system wniosków o przyjęcie kandydatów do oddziałów sportowych i szkoły z oddziałami sportowymi wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów. Kandydaci do tych klas składają wyłącznie wnioski.
  4. 20.05.2024 r. - 21.05.2024 r.  - udział kandydatów w próbach sprawności fizycznej do oddziałów sportowych. Dzień i godzinę przeprowadzenia sprawdzianu określi  dyrektor szkoły.
  5. 23.05.2024 r. do godz. 12.00 -  podanie przez komisje rekrutacyjne do publicznej wiadomości listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej.
  6. 06.05.2024 r. – 05.06.2024 r. - weryfikacja przez szkolne komisje rekrutacyjne wniosków oraz dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.
  7. 14.06.2024 r. do godz. 12.00 - podanie do publicznej wiadomości przez szkolne komisje rekrutacyjne list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
  8. 14.06.2024 r. – 20.06.2024 r. do godz. 15.00 – składanie poprzez system przez rodziców kandydatów spoza obwodu, zakwalifikowanych do danej szkoły, pisemnych oświadczeń potwierdzających wolę przyjęcia.
    Niepotwierdzenie w terminie woli przyjęcia traktowane jest jako rezygnacja z przyjęcia kandydata do danej szkoły.
  9. 25.06.2024 r. do godz. 12.00 - podanie do publicznej wiadomości przez szkolne komisje rekrutacyjne list kandydatów przyjętych i  kandydatów nieprzyjętych do szkoły pozaobwodowej.

Wszystkie niezbędne informacje, w tym harmonogram i przebieg rekrutacji, znajdziecie Państwo na stronie internetowej SP 46 oraz otrzymacie podczas rozmowy telefonicznej  ( 42 637 77 32)  z pracownikiem szkoły .

Szczegółowe informacje dotyczące zasad naboru uczniów do klas pierwszych znajdą Państwo na stronie UMŁ.

ORGANIZACJA TESTÓW SPRAWNOŚCIOWYCH

1. Test będzie prowadzony 18 i 19 maja 2023 r.(czwartek, piątek) w godz.17.00-18.00.
  2. Przy przeprowadzaniu testów sprawnościowych kandydaci do klasy sportowej będą korzystać z sali gimnastycznej lub boiska szkolnego przy Szkole Podstawowej nr 46 w Łodzi.
  3. Strój sportowy ( koszulka/ bluza, spodenki/ długie spodnie dresowe, sportowe buty- nie „korki”).
  4. Przewidywany czas sprawdzianu to ok. 45 min.
  5. Kolejność zadań do wykonania:

a) skok w dal z miejsca,

b) skłon tułowia w przód,

c) pozycja – bocian,

d) wyskok dosiężny,