Trenerzy

Monika Gąsior

Absolwentka Szkoły Podstawowej nr 46 w Łodzi oraz Uniwersytetu Łódzkiego Wydziału Nauk o Wychowaniu o kierunku Pedagogika – Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne.
Kariera sportowa
Była reprezentantka kadry Polski w łyżwiarstwie figurowym w kategorii juniorek.
II miejsce w ogólnopolskich zawodach w jeździe figurowej na lodzie w kategorii solistki – 1998 r.
III miejsce w Otwartych Mistrzostwach seniorów i juniorów – 1998 r.
II miejsce w Mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie figurowym w konkurencji juniorek – 2000 r.
Obecnie pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego  i trener łyżwiarstwa figurowego w klasach sportowych w SP46

Dorota Peła - Matusiak

Absolwentka AWF W-wa o kierunku nauczycielskim. Posiada tytuł  instruktora w gimnastyce oraz pływaniu. W 1992 roku zdobyła stopień trenera II klasy w łyżwiarstwie figurowym, natomiast od 2000 roku jest trenerem I klasy w łyżwiarstwie figurowym.
Kariera sportowa
Była reprezentantka Kadry Narodowej PZŁF oraz Mistrzyni Polski Seniorów w tańcach na lodzie.
Kariera trenerska
Trener Mistrzów Polski Juniorów Młodszych, Mistrzów Polski Juniorów i Mistrzów Polski Seniorów w tańcach na lodzie oraz finalistów Mistrzostw Świata Juniorów w tańcach na lodzie.W swojej pracy zawodowej pełniła następujące funkcje zawodowe: od 1996r. – 2005r. trener Kadry Narodowej Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego od 2001r. - 2003r.  członek Rady Trenerów PZŁF. Były trener tańców na lodzie w Miejskim Klubie Łyżwiarskim w Łodzi. Pełniła w tym klubie funkcję wiceprezesa ds sportowych.  Przez wiele lat była trenerem koordynatorem zawodników w Makroregionie Łódzkim.
W trakcie swojej wieloletniej pracy zawodowej została doceniona min. poprzez:
Gratulacje i podziękowanie Prezydenta Miasta Łodzi w roku 2000 za szczególne dokonania w szkoleniu łódzkich sportowców oraz osiąganie wysokich wyników sportowych promujących Łódź w kraju i poza granicami, Medal za wybitne osiągnięcia w podnoszeniu wyników sportowych województwa łódzkiego w roku 1999 od Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.
Aktualnie pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego  i trener łyżwiarstwa figurowego w klasach sportowych w SP46.

Tomasz Politański

Absolwent Szkoły Podstawowej Nr 46 w Łodzi oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie o kierunku nauczycielskim. W 1992 roku uzyskał stopień trenera II klasy w łyżwiarstwie figurowym.
Kariera sportowa
Naukę łyżwiarstwa figurowego rozpoczął w wieku 5- ciu lat w Towarzystwie Krzewienia Kultury Fizycznej w Łodzi. Pierwsze znaczące sukcesy odnosił pod opieką trenerki Pani Marii Olszewskiej-Lelonkiewicz z partnerką Beatą Kawełczyk-Oziębała, zdobywając złoty medal na Zimowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Krynicy w 1977 roku. Jako członek Kadry Narodowej juniorów   i seniorów zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów w 1981 i 1982 roku i Mistrzostwo Polski Seniorów w 1986 roku. Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w Sarajewie w 1983 roku i na Mistrzostwach Europy Seniorów w Kopenhadze  w 1986 roku. W 1982 roku otrzymał Dyplom Honorowy "Fair Play" przyznany przez Polski Komitet Olimpijski.
Kariera zawodowa
Szkoleniem łyżwiarzy zajmuje się od 1989 roku w Szkole Podstawowej Nr 46 w Łodzi   (w latach 1994-1995 trener w Łódzkim Towarzystwie Łyżwiarstwa Figurowego). Trener i wychowawca medalistów Ogólnopolskich Olimpiad w sportach zimowych,  Mistrzów Polski Dzieci i Juniorów Młodszych oraz Wicemistrzów Polski Juniorów w tańcach na lodzie, zawodników Kadry Narodowej i reprezentantów Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów (Zagrzeb 1998 rok). Pełnił funkcję wiceprezesa ds. sportowych w Miejskim Klubie Łyżwiarskim, był członkiem zarządu Łódzkiego Towarzystwa Łyżwiarstwa Figurowego oraz trenerem wiodącym Makroregionu Centralnego w łyżwiarstwie figurowym. W 1990 roku otrzymał podziękowania od Prezydenta Miasta Łodzi za działalność na rzecz rozwijania i upowszechniania kultury fizycznej oraz aktywne uczestnictwo w sportowej promocji Łodzi w kraju i za granicą. W 2000 roku otrzymał medal od Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi za Wybitne Osiągnięcia   w Podnoszeniu Wyników Sportowych Województwa Łódzkiego.
Obecnie pracuje w Szkole Podstawowej Nr 46 w Łodzi jako nauczyciel wychowania fizycznego i trener łyżwiarstwa figurowego.