Sukcesy

Szkoła bierze udział w programach  unijnych: „Szkoła na miarę XXI wieku”, „Owoce w szkole”, „Szklanka mleka”.Uczniowie mają możliwość udziału w zajęciach pływackich dzięki współpracy z Łódzkim Sportowym Towarzystwem Wodnym.W szkole realizowane są innowacje, co wpływa na kształtowanie u uczniów postaw społecznie pożądanych, jak empatia, uczciwość, szczerość, aktywność, sumienność i obowiązkowość:

• „Z Kasią po Europie”,
  • „Firma”,
  • „ Czytam z klasą, lekturki spod chmurki”.

Nauczyciele proponują uczniom i zachęcają do udziału w wielu akcjach/ projektach ( w tym wolontariackich; przy SU działa Rada Wolontariatu), dzięki którym młodzież ma możliwość kształtować postawę prospołeczną w różnych obszarach.
Najważniejsze z nich:

• „Zdrowo jem, więcej wiem”
  • Piknik dla Zuzi
  • kiermasz bożonarodzeniowy
  • zbiórka karmy dla schroniska dla zwierząt
  • zbiórka słodyczy dla domu dziecka
  • kartki świąteczne dla chorych onkologiczne
  • „Podziel się wigilią” W we współpracy z Fundacją Małgorzaty Niemczyk
  • udział w kweście na Starym Cmentarzu
  • „Twój miś może zostać ratownikiem”
  • Dzień Otwarty
  • Dziecięca Rewia na Lodzie
  • Tydzień z Prawami Dziecka
  • Tydzień Życzliwości
  • „BohaterON włącz historię’
  • „Szkoła Pamięta’
  • udział w akcji „Kocia mama”
  • współpraca z Klubem Sąsiedzkiej Pomocy
  • „Od grosika do złotówki”
  • „Kartka dla medyka- od uczniów i nauczycieli”
  • Moje miasto bez elektrośmieci”
  • „Favela, czyli wyciągamy dzieciaki z łódzkich kamienic”
  • „Zmieniamy powietrze na lepsze”
  • jasełka

Za swoją działalność szkoła otrzymała certyfikaty:

• „Szkoła bez przemocy”
  •  „Klub szkół Unicef”
  • „Szkoła promująca zdrowie”
  • „Szkoła odkrywców talentów”

Podziękowanie dla szkoły za udział w projekcie.

22 września 2020 roku w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie rocznego projektu edukacyjnego Łódzkie Orlęta, Spadkobiercy Niepodległości - regionalna edukacja historyczna i wychowanie patriotyczno-obronne młodzieży szkolnej, oparte na łódzkich tradycjach walk o niepodległość Polski. Za podejmowanie działań w obszarze kształcenia patriotycznego i obywatelskiego nasza szkoła otrzymała certyfikat. Koordynatorem projektu była pani Hanna Lewandowska.

Certyfikat

Szkoła wspomaga kompetencje kluczowe uczniów niezbędne do poruszania się na rynku pracy.

Certyfikat