Biblioteka

Opiekunem biblioteki szkolnej jest pani mgr Anna Wilk, która w bieżącym roku szkolnym prowadzi koło miłośników biblioteki. Spotkania koła odbywają się w poniedziałki .
Biblioteka jest czynna:
Poniedziałek, Piątek 10.00-17.00
Wtorek 9.40-17.00
środa 10.00-15.00
Czwartek 9.40-13.20

Koło miłośników biblioteki
Koło Miłośników Biblioteki - nauczyciel prowadzący zajęcia mgr Anna Wilk, spotkania odbywają się w czytelni, sala nr 33, w poniedziałki w godz. 14.30-16.30 (okazjonalnie wyjścia i wycieczki w innych wybranych terminach). Zajęcia skierowane są do uczniów klas III - VI, którzy w szczególny sposób wykazują chęci do pracy społecznej w zakresie działalności biblioteki, zainteresowanie książkami i czytelnictwem, a także do aktywnych, chcących rozwijać swoje uzdolnienia twórcze i plastyczne, poznać inne niż szkolne biblioteki oraz muzea i różne ośrodki kultury w naszym mieście. Na zajęcia zapraszani są również uczniowie klas młodszych.

Regulamin biblioteki szkolnej

1. Ze zbiorów biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. W wyjątkowych sytuacjach księgozbiór udostępniany jest rodzicom na podstawie kart czytelniczych uczniów na potrzeby ich dzieci.
  2. Każdy czytelnik powinien zapoznać się z regulaminem biblioteki i godzinami jej otwarcia.
  3. W bibliotece należy zachowywać się spokojnie, bezpiecznie i cicho, nie przeszkadzać innym, nie spożywać posiłków i napojów.
  4. Uczniowie korzystający z biblioteki obowiązani są do wykonywania poleceń bibliotekarza i dyżurnych biblioteki.
  5. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.
  6. Czytelnicy obowiązani są dbać o wypożyczone książki.
  7. Czytelnik może mieć jednocześnie w posiadaniu do 2 książek wypożyczonych
    z biblioteki na okres 1 miesiąca, w tym książki będące lekturami na okres 2 tygodni.
  8. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki czytelnik obowiązany jest zwrócić taką samą lub inną książkę wskazaną przez bibliotekarza.
  9. W uzasadnionych przypadkach bibliotekarz może ograniczyć lub zwiększyć liczbę wypożyczeń, a także dokonać przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych książek.
  10. Czytelnikom do domu nie wypożycza się: wielkich atlasów, albumów, niektórych encyklopedii, książek unikatowych i szczególnie wartościowych, książek wydanych przed 1950 r. oraz zbiorów z czytelni.
  11. Wszystkie wypożyczone książki należy zwrócić do 10 czerwca.
  12. Czytelnicy opuszczający szkołę zobowiązani są do przedstawienia w sekretariacie szkoły zaświadczenia potwierdzającego zwrot książek wypożyczonych
    z biblioteki.
  13. Biblioteka szkolna współpracuje z domami kultury, muzeami i innymi bibliotekami szkolnymi i miejskimi m.in. poprzez koordynowanie lekcji bibliotecznych.
  14. Uczniom należącym do Koła Miłośników Biblioteki i biorącym czynny udział
    w pracach bibliotecznych mogą być przyznane nagrody na koniec roku szkolnego.