Projekt "Szkoła na miarę XXI wieku"
Nasza szkoła uczestniczy w Projekcie „Szkoła na miarę XXI wieku”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Celem Projektu jest: podniesienie poziomu kompetencji kluczowych uczniów, wyrównanie szans edukacyjnych oraz poprawa wyników nauczania.Od roku szkolnego 2018/2019 w ramach projektu organizowane są zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania oraz wspierające indywidualne potrzeby uczniów:
- Szkolny Dziennikarz-zajęcia rozwijające kompetencje społeczne i przedsiębiorczość ,
- Szkolni graficy komputerowi- rozwijanie kompetencji cyfrowych z wykorzystaniem TIK,
- Myślę o przyszłości-zajęcia z doradztwa zawodowego,
- Mali odkrywcy przyrody- zajęcia rozwijające zainteresowania w zakresie nauk przyrodniczych,
- Koło dziennikarskie z języka angielskiego i niemieckiego z wykorzystaniem TIK,
- Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z zakresu matematyki i nauk technicznych z wykorzystaniem tablicy multimedialnej,
- Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z informatyki,
- Książka potrafi pomóc-zajęcia z biblioterapii,
- Nie mam czasu na nałogi, tańczę,
- Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka angielskiego,
- Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka niemieckiego,
- Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze w zakresie przedmiotów przyrodniczych,
- Arteterapia,
- Terapia pedagogiczna,
- Socjoterapia
Zakończenie projektu 2020 r.
Zapraszamy do obejrzenia fragmentów zajęć, które zostały uwiecznione na zdjęciach .
Zajęcia "Kreatywny przedsiębiorca w akcji" w kl.3b, p. Anna Kuzaniak
Uczniowie klasy 3b na zajęciach "Kreatywny przedsiębiorca w akcji" pod czujnym okiem wychowawczyni, p. Ani Kuzaniak uczą się gospodarowania budżetem. Zakładają własne działalności gospodarcze, rozbudowują inwestycje, pilnują aby ich klienci regulowali wszelkie płatności, a wszystko po to, aby pomnożyć swoje pieniądze. Przy okazji dobrej zabawy doskonalą umiejętność obliczeń pieniężnych.
Zajęcia biblioterapii w kl.5a, p. A.Tarajkowska
Uczniowie klasy 5a na zajęciach zastanawiają się nad tematem odmienności i nad tym, jak z nią funkcjonować chociażby w warunkach szkolnych. Na bazie bajki terapeutycznej " Wyspa smoków", stworzyli portrety widziane z całkiem innej perspektywy, widziane "inaczej" - pokazując tym samym, że każda "inność" również może być piękna.. Czy książka faktycznie może pomóc? Okazuje się, że TAK!...doświadczają tego z pewnością dzieci uczęszczające na zajęcia z biblioterapii.
Zajęcia arteterapii w kl.kl.3a, p. Kamila Mrówczyńska-Haładaj
Podczas zajęć arteterapeutycznych uczniowie klasy 3 a wykonują różne ćwiczenia.W pierwszym z nich wraz z kolegą lub koleżanką z ławki malowali bazgrołki aż do zapełnienia przestrzeni, ćwiczenie to pozwoliło zrelaksować się oraz przygotować głowę do dalszej pracy. Następnie uczniowie szukali ukrytych w bazgrołkach symboli, które mieli pokolorować. Powstały bardzo ciekawe i różnorodne prace. W drugim ćwiczeniu uczniowie rysowali pół swojej twarzy na połowie kartki, następnie wymieniali się pracą z kolegą gdzie mieli za zadanie narysować połowę twarzy kolegi.Gdy skończyli, prace wracały do właściciela. Okazało się, że za każdym razem, gdy uczniowie rysowali kogoś innego, tak naprawdę rysowali siebie samego.
Zajęcia „Nie mam czasu na nałogi, tańczę” w kl. 2a, p.Agnieszka Tarajkowska
Oprócz zajęć pozalekcyjnych braliśmy udział w wycieczkach i zielonych szkołach. Zwiedziliśmy Toruń i Poznań. Wypoczywaliśmy nad morzem we Władysławowie.
W Poznaniu zwiedzaliśmy rynek Starego Miasta, na którym znajduje się m. in. Renesansowy ratusz ze słynnymi poznańskimi koziołkami, piękna fontanna Prozerpiny, pręgierz oraz liczne pałace i kamienice kupieckie, które zachwycały swoimi żywymi kolorami. Wspaniałą atrakcją były zajęcia w Poznańskim Parku Naukowo- technologicznym „Laboratorium wyobraźni”. Zwiedzaliśmy „czerwona” wystawę, która składała się z interaktywnej ekspozycji, eksperymentatorem planetarium i knockeera.
W Toruniu uczniowie zwiedzali Centrum Nowoczesności " Młyn Wiedzy". Wzięli udział w warsztatach: "Mali naukowcy- czas na zabawę!" podczas których: wykonali proste eksperymenty ilustrujące różne zjawiska przyrodnicze; poznali i skorzystali z licznych sprzętów, które są potrzebne do pracy naukowcom. Na koniec dnia zwiedzili Rynek Starego Miasta, Krzywą Wieżę oraz Pomnik Mikołaja Kopernika.
Terapia pedagogiczna kl.1-4, p. A.Kuzaniak
Na zajęciach terapii pedagogicznej oraz zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych prowadzonych przez p. Anię Kuzaniak uczniowie klas I-IV doskonalą umiejętności matematyczne, językowe, usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość, logiczne myślenie i wiele, wiele innych... a przy tym świetnie się bawią, współzawodniczą ze sobą, ale również współpracują na rzecz wspólnego sukcesu!