Dzień bezpiecznego Internetu 2020

Szkoła Podstawowa nr 46 im. Józefa Chełmońskiego w Łodzi w tym roku już po raz trzeci włączyła się do ogólnopolskiej akcji Dnia Bezpiecznego Internetu 2020. W ramach szkolnej akcji w dniach 10–14.02.2020 r zrealizowane zostały inicjatywy, które miały na celu: podwyższenie poziomu wiedzy uczniów klas I–VIII poprzez uświadamianie im zagrożeń czyhających w świecie wirtualnym oraz promocję bezpiecznego, kulturalnego i efektywnego korzystania z Internetu. Został ogłoszony przez świetlicę przy współpracy rodziców szkolny konkursu plastyczny „Razem tworzymy bezpieczny Internet”. Szkolny pedagog przygotowała na stronę internetową szkoły poradnik dla rodziców dotyczący gier komputerowych. Wykonano tablice informacyjne dla uczniów i rodziców z materiałów otrzymanych od Polskiego Centrum Programu Safer Internet. Poprzez uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji „Jest nas więcej” Fundacji Orange na lekcjach informatyki zostały przeprowadzone zajęcia o hejcie, ale również zajęcia na temat uzależnień od komputera i Internetu oraz bezpieczeństwa w sieci. Zostały przeprowadzone przez wychowawców wszystkich klas lekcje na temat: „Razem tworzymy lepszy Internet”. Uczniowie mieli za zadanie wykonać klasowy plakat. Przygotowano zajęcia biblioterapeutyczne dla uczniów klas pierwszych zatytułowane „Wirtualny świat – zasady bezpiecznego Internetu”, na podstawie utworu „Żółty berecik” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. W klasach I – III przeprowadzone zostały działania związane z projektem "Zaprogramuj przyszłość". Uczniowie poznali najważniejsze zasady korzystania z komputera i Internetu, stworzyli plakaty. Odkodowywali symbole na kartach pracy oraz pracowali przy użyciu maty do kodowania.W świetlicy zorganizowane zostały gry i zabawy dotyczące „Dnia Bezpiecznego Internetu 2020 – razem tworzymy bezpieczny Internet”. 11 lutego odbyły się również zajęcia profilaktyczne z zaproszonym gościem z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi dla dziećmi z kl. I – IV uczęszczającymi do świetlicy nt. „Uczeń bezpieczny w sieci”. Odwiedził naszych uczniów z klas IVa i VIb student Politechniki Łódzkiej. Wspólnie zostały omówione i zademonstrowane „Bezpieczne gry internetowe”. To był ciekawie, twórczo i edukacyjnie spędzony czas.

Prezentacja Jan Mroziński 6b