Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Zaczarowana zagroda

Uczniowie klasy 2a ukończyli zimowy moduł Międzynarodowej Innowacji Pedagogicznej "Czytam z klasą lekturki spod chmurki". Spośród propozycji autora projektu, wychowawczyni klasy wybrała "Zaczarowaną zagrodę". 

Lektura bardzo się dzieciom podobała, drugoklasiści poznali przede wszystkim warunki życia pingwinów na Antarktydzie, szczególnie zauroczył ich nie kto inny, jak sam Elegancik.
Największym zaskoczeniem dla  drugoklasistów było to, że na Antarktydzie ma swoją bazę polska stacja badawcza, dzieci wyznaczały nawet szlak turystyczny z Polski na Antarktydę, by sprawdzić, jaka odległość dzieli nas od zimnego kontynentu.
W ramach jednego z zadań modułu uczniowie, pod okiem i z niewielką pomocą wychowawczyni p. Agnieszki Tarajkowskiej, wyczarowali swoją osobistą pingwinią wyspę. Do tego celu użyto m.in.: styropian, tekturę, bibułę, wytłoczki po jajkach, opakowania po deserkach i sztuczny śnieg- niewielki wkład materiałów zagwarantował uczniom klasy 2a mnóstwo twórczej zabawy.