Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wycieczka do Poznania

17 września uczniowie klas Va i VIB wraz z wychowawcami p. J. Trafalska i p. M. Kostarską pojechali na wycieczkę autokarową do Poznania. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Szkoła na miarę XXI wieku”.
Wyjechaliśmy z samego rana spod szkoły. Zwiedzaliśmy rynek Starego Miasta, na którym znajduje się m. in. Renesansowy ratusz ze słynnymi poznańskimi koziołkami, piękna fontanna Prozerpiny, pręgierz oraz liczne pałace i kamienice kupieckie, które zachwycały swoimi żywymi kolorami.
Wspaniałą atrakcją były zajęcia w Poznańskim Parku Naukowo- technologicznym „Laboratorium wyobraźni”. Zwiedzaliśmy „czerwona” wystawę, która składała się z interaktywnej ekspozycji, eksperymentatorem planetarium i knockeera.
To były niezapomniane chwile- poznawaliśmy taje3mnice z różnych dziedzin naukowych m.in. obserwowaliśmy zjawiska fizyczne. Najbardziej zapadły nam w pamięć zjawiska związane z optyką, czyli światłem.
Świetna zabawa czekała na nas w trakcie zajęć akustycznych z interaktywną grą Knoocker. Zobaczyliśmy jak ciekawy i różnorodny jest świat wokół nas. Z pewnością wrócimy tam, aby poznać jeszcze więcej zjawisk, które są naprawdę fascynujące. To był niezapomniany, pełen wrażeń wyjazd.