Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Maski karnawałowe

Na ostatnich zajęciach z biblioterapii uczniowie klasy IVa zastanawiali się nad istotą karnawału - czym jest i z czym się kojarzy. Pierwszym trafnym skojarzeniem była maska. I tu pojawiło się pytanie: "jakich emocji doświadcza człowiek w okresie zabawy karnawałowej z maską na twarzy?".
I tutaj sięgnęliśmy trochę do historii...Dawniej w okresie karnawału przede wszystkim liczyła się maska i świadoma eksplozja emocji. W obecnych czasach ten wymiar karnawału powoli zaczyna zanikać. Bardziej chodzi o sposób ujawnienia emocji, które są niekontrolowane, nieświadome, być może nawet nieuznane społecznie. To bardziej wyrzucanie z siebie emocji, których z różnych powodów nie ujawniamy na co dzień.
Uczniowie klasy IVa absolutnie nie mieli problemów z wyrażeniem emocji w całym procesie tworzenia swoich masek, chętnie i świadomie mówili o nich również mając je już na głowach.
Na zajęciach biblioterapii wykorzystano elementy Arteterapii, a przeprowadziła je p. Agnieszka Tarajkowska w ramach projektu "Szkoła na miarę XXI wieku".