Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Lekturki spod chmurki

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy Ia ukończyli właśnie moduł I ogólnopolskiego projektu pt. "Czytam z klasą lekturki spod chmurki". Do projektu zgłosiła swoją klasę z początkiem roku szkolnego p. Agnieszka Tarajkowska.
Pierwszym zadaniem z modułu I było stworzenie Czytusiowego Kącika. Dzieci, po obejrzeniu krótkiego filmu dotyczącego projektu, wykonały z plasteliny swoje wymyślone Czytusie - postacie, które towarzyszyć im będą do końca projektu.
Kolejnym zadaniem było założenie Lekturnika, w którym uzupełnić należało najważniejsze informacje dotyczące danej lektury. Było to okazją do utrwalania poznanych literek oraz cyfr, ponieważ p. Agnieszka przygotowała dla dzieci również matematyczno - skarpetkowe niespodzianki.
Dla modułu I klasa wybrała lekturę "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek".
W ramach comiesięcznych poranków poetyckich oraz jednego z zadań modułu, p. Agnieszka zaprosiła jednego z rodziców do przeczytania fragmentów książki. Książka bardzo przypadła dzieciom do gustu, każde z nich z niecierpliwością śledziło losy skarpetkowych bohaterek i mocno przeżywało ich niezwykłe przygody. W nawiązaniu do lektury, a co za tym idzie - kolejnego zadania z modułu I - pierwszaki wykonały skarpetkowe zakładki do książek. Na zakończenie modułu, wspólnie z wychowawczynią uczniowie wykonali plakat zachęcający do czytania.
Przed klasą Ia moduł II i kolejne zadania.