Informacja Administratora

Festyn Zdrowia

29 maja w naszej szkole odbył się Festyn Zdrowia. Nasz Festyn Zdrowia jest częścią ogólnopolskiego projektu organizowanego przez Bank Ochrony Środowiska pod nazwą: "Czas na zdrowie". Połączyliśmy w tym projekcie Dzień Rodziny, Dzień Dziecka, Dzień Zdrowia. Oprócz dobrej zabawy staraliśmy się wzbogacić uczestników w wiedzę o zdrowym stylu życia, jak bezpiecznie i aktywnie spędzać czas wolny, jak dbać o bezpieczeństwo. Dla najmłodszych zorganizowaliśmy "Bezpieczne gry i zabawy- kl. I-III i Oddział Przedszkolny." Starsi- kl. IV-VI brali udział w Szkolnych Zawodach Sportowych "Mini siatkówka". Odbył się trening piłki nożnej z meczem dla jednej z klas przeprowadzony przez Piotra Szarpaka, byłego piłkarza Widzewa- Łódź. Uczniowi i rodzice zaangażowali się w przygotowanie ekopotraw, ich degustacja cieszyła się chyba największym zainteresowaniem. Zaproszona pani dietetyk przygotowała pokaz pieczenia chleba i przedstawiła wiele produktów pod hasłem- zdrowa żywność. Zarówno klasy starsze jak i młodsze uczestniczyły w pokazie filmów: "Śmietnik w mojej głowie". Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przygotowali Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego z możliwością pokonania toru na rowerze, a także quizy i konkursy z nagrodami. Pierwsza Pomoc Przedmedyczna została profesjonalnie przeprowadzona przez ratowników WOPR Łódź, uczniowie mogli dzięki praktycznym ćwiczeniom spróbować swoich sił w symulowanej sytuacji zagrożenia życia i wykorzystać swoją wiedzę dot. resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Podsumowaliśmy konkursy: Plastyczny dla kl. I-III i Oddziału Przedszkolnego " Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" oraz Informatyczny dla kl. IV-VI "Przestrzegaj bezpieczeństwa w każdym zdarzeniu, ratuj życie gdy jest w zagrożeniu!" Na zakończenie odbył się rajd rowerowy ścieżkami Parku im. Poniatowskiego. Festyn przygotował Zespół Promocji Zdrowia i Ekoludki- uczniowie klasy VA, przy aktywnej pomocy wszystkich nauczycieli, pracowników naszej szkoły i rodziców. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, a więc do zobaczenia za rok!
Wyniki "Mini siatkówki":
klasy IV-V