Dzień Zdrowia

26 maja odbył się w naszej szkole Dzień Zdrowia połączony z Dniem Rodziny, Dniem Dziecka, Dniem Matki Oprócz dobrej zabawy staraliśmy się wzbogacić uczestników naszego festynu w wiedzę o zdrowym stylu życia, jak bezpiecznie i aktywnie spędzać czas wolny, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. W tym roku nasza impreza miała formę warsztatową. Każda klasa uczestniczyła w 2 warsztatach, które poprowadzili zaproszenie goście i nasi nauczyciele.
Na wesoło dla seniorów – „Kiedy Rebe się śmieje” prowadzenie Elżbieta Wojsa,
Pierwsza pomoc przedmedyczna - WOPR pod kierunkiem Pana Arkadiusza Kurkowskiego,
Quiz dla klas 4-6 - Bogusia Kozicka, Ania Majewska, Maciek Nowicki,
Quiz dla klas2-3 – przygotowanie UrszulaMatyśkiewicz – Jaworska,
Brazylijska sztuka walki Capoeira– poprowadzona przez przedstawiciela SzkołyCapoeira UNICAR ContramestreSecao,
Warsztaty „Zdrowy styl życia”- pracownicy Biblioteki Pedagogicznej Katarzyna Figurska i Jadwiga Kamara,
Zabawa integracyjno - ruchowa "Bagno" dla dzieci i dorosłych – Sylwia Ostrowska,
Piramida Zdrowego Żywienia dla dzieci - Ewa Raczyńska,
Woda źródłem zdrowia - prezentacja i doświadczenia z wodą – Grażyna Kosmala,
Joga – prowadzenie Beata Gęsikowska,
Warsztaty z bębnami - Małgorzata i Bartosz Gułaj,
Można było skorzystać z porady pani dietetyk – Ewy Strzeleckiej - trenera odchudzania i odżywiania z Poradni OPTIMA.
Klasa 2A wystawiła Bajkowe Przedstawienie na Dzień Matki.
Rodzice, Dziadkowie razem z uczniami przygotowywali „Potrawę Naj”. Pomysłowość potraw w tym roku była zadziwiająca, co można zobaczyć na zdjęciach. Degustacja potraw cieszyła się jak zwykle największym zainteresowaniem.
W przerwie warsztatów rozegrany został Mecz Rodziców w siatkówkę - Starsze klasy kontra Młodsze klasy. Rodzice zaprezentowali bardzo wysoki poziom gry, mecz prawie zakończył się remisem.
Podsumowaliśmy Konkurs Plastyczny dla kl.I-III „Sport ma w sobie siłę, w której mieszczą się trzy wartości: prawość, wolność i patriotyzm” – przygotowany przez Tomasza Politańskiego. Starsi rywalizowali w Konkursie Informatycznym „Sylwetki sławnych sportowców-patriotów” – przygotowany przez Dorotę Peła-Matusiak.
Imprezę przygotował Zespół Promocji Zdrowia – pod kierownictwem Doroty Peła-Matusiak, przy aktywnej pomocy wychowawców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz rodziców i dziadków. Dużym wsparciem przy organizacji imprezy służyła Pani Dyrektor.
Wszyscy bardzo dobrze się bawili. A więc do zobaczenia za rok.
Wyniki Konkursu Plastycznego „Sport ma w sobie siłę, w której mieszczą się trzy wartości: prawość, wolność i patriotyzm” dla klas młodszych:
Klasy drugie:
1.Kacper Tarajkowski   2b
2.Maja Świątaszek       2b
3Kajetan Wierzchowski 2b
Wyróżnienia:
Julia Seredyńska   2c
Nikola Skobel 2c
Klasy trzecie:
1.Dominika Sawuła   3a
2.Aleksander Lechowski   3a
Wyróżnienia: