Dzień Drzwi Otwartych

10 marca 2017 r. podczas Drzwi Otwartych po raz kolejny gościliśmy dzieci chętne do rozpoczęcia nauki w naszej szkole. Dzieci wraz z rodzicami miały okazję obejrzeć występy przygotowane przez małych artystów Szkoły Podstawowej nr 46 w Łodzi, poznać ofertę edukacyjną naszej placówki oraz uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Barbara Cygan serdecznie witając dzieci i ich bliskich w murach szkoły. Część artystyczną prowadziła opiekunka Samorządu Uczniowskiego, pani Joanna Chojecka-Gadzina. Występ rozpoczęli uczniowie klas 3A i 3B, którzy zatańczyli krakowiaka, prezentując układ zawierający trudne technicznie elementy jak hołubce po kwadracie, krzesany, starokrakowską czy porębiańską. Uczniów przygotowała pani Beata Gęsikowska. Tego dnia na scenie królował nie tylko taniec klasyczny. Przybyli goście mieli okazję obejrzeć występ dwóch zespołów tanecznych. Podopieczne Pani Ewy Będzia, która prowadzi zajęcia z tańca dla klasy 4A, zaprezentowały nowoczesny układ do piosenki Justina Timberlake - Can't Stop the Feeling. Natomiast uczennice klas 1-3 uczęszczające na zajęcia koła tanecznego prowadzonego przez panią Annę Kuzaniak wykonały układ do piosenki One Direction „What makes you beautiful”. Następnie dzieci z klasy 3B pod kierunkiem wychowawcy, pani Izabeli Kaczmarek, zaśpiewały piosenkę w języku włoskim „Romagna mia”. Kolejną atrakcją był występ klasy 2A będący zapowiedzią przedstawienia pt. „Kopciuszek” przygotowywanego przez uczniów wraz z wychowawcą, panią Dorotą Będzia. Ponieważ w naszej szkole można rozwijać talenty w różnych dyscyplinach sportowych, pan Maciej Nowicki wraz z uczniami klas 4-6 przygotowali krótką prezentację zajęć sportowych odbywających się na terenie szkoły i po zajęciach lekcyjnych. Wizytówką naszej szkoły jest łyżwiarstwo figurowe. Występ łyżwiarzy spotkał się z ogromnym entuzjazmem. Do występu zostali przygotowani przez trenerów: panią Urszulę Matyśkiewicz, panią Dorotę Peła –Matusiak, panią Mirosławę Brajczewską, panią Monikę Gąsior i pana Tomasza Politańskiego. Nie zabrakło również pokazu walki na szpady i florety w wykonaniu uczniów trenujących w Klubie Szermierczym  pod okiem pani Haliny Masłowskiej. Jako ostatnie wystąpiły dziewczęta z klasy 4A, które zaśpiewały piosenkę „Takie ładne oczy”. Uczennice należą do zespołu wokalno-instrumentalnego Triolki prowadzonego przez panią Ewę Mikołajczyk.
Ważnym elementem Drzwi Otwartych było spotkanie z panią dyrektor Barbarą Cygan, która wyjaśniła rodzicom zasady naboru do klas pierwszych. Przybyli goście mieli okazję obejrzeć szkołę i porozmawiać z nauczycielami. Dla dzieci przygotowano zajęcia z języka angielskiego, gry matematyczne, zajęcia plastyczne, zabawy przy użyciu tablic multimedialnych, wspólne śpiewanie i granie na instrumentach oraz lekcję baletu. Była to świetna okazja by poznać naszych nauczycieli oraz metody ich pracy. Gospodarze przygotowali również słodki poczęstunek. Atmosfera spotkania była niezwykle przyjazna a dzieci fantastycznie się bawiły.