Drzwi Otwarte z Krainą Lodu

W dniu 27 lutego odbył się w naszej szkole Dzień Drzwi Otwartych pod hasłem „Kraina Lodu”. Już przy wejściu wszystkich gości witały postaci z filmu, a na korytarzach zachwycały inne dekoracje, które przenosiły nas do baśniowej krainy. Na początku odbyła się część artystyczna, w której nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności muzyczne, taneczne, sportowe i baletowe.
Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy 3a pod opieką pani Urszuli Matyśkiewicz, prezentując układ baletowy do muzyki z filmu „Kraina Lodu”. Dzieci z klasy 1b pod kierunkiem pani Doroty Będzi przygotowali występ wokalno-taneczny pt. „Zasypało nas na biało” oraz „Baw się na śniegu”. Następnie nasi goście mieli również okazję obejrzeć krótki trening szermierki, który poprowadził pan Artur Bartoszek. Uczniowie naszej szkoły trenują w Uczniowskim Klubie Szermierczym pod okiem pani Haliny Masłowskiej. Klasa 1a zachwyciła układem z szarfami, do którego choreografię przygotowała pani Agnieszka Tarajkowska.
W ramach wychowania fizycznego oraz dodatkowych zajęć sportowych w naszej szkole odbywają się zajęcia lekkoatletyki, gimnastyki oraz sportowych gier zespołowych, takich jak: koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, piłka nożna i unihokej. Dzieci mają również okazję uczestniczyć w zajęciach nauki pływania. Uczniowie klas 4-8 pod opieką pana Macieja Nowickiego zaprezentowali swoje ulubione dyscypliny sportowe. Następnie umiejętności wokalne i językowe zaprezentowali uczniowie klasy 7a i 8a, śpiewając w języku angielskim i niemieckim piosenkę z filmu „Kraina Lodu”. Dzieci przygotowały pani Joanna Chojecka oraz pani Sylwia Ostrowska. Jako ostatni wystąpili łyżwiarze, którzy są dumą naszej szkoły. Choreografię do pokazu opracowały trenerki łyżwiarstwa figurowego, pani Urszula Matyśkiewicz i pani Monika Gąsior.

Na zakończenie części oficjalnej głos zabrała pani dyrektor Monika Siedmiogrodzka, która przedstawiła ofertę szkoły.
Przybyli goście zostali zaproszeni do wzięcia udziału w wielu przygotowanych atrakcjach w pracowniach oraz do obejrzenia sal lekcyjnych.
Mamy nadzieję, że różnorodna oferta zajęć i przyjazna atmosfera zachęcą do wyboru naszej placówki.