Drzwi otwarte

W dniu 12 marca 2014 r. w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte dla przyszłych uczniów klas pierwszych i Oddziału przedszkolnego oraz ich rodziców. Spotkanie rozpoczęliśmy częścią artystyczną, w której brali udział nasi artyści z klas I-VI, przedstawiani przez Opiekunkę Samorządu Uczniowskiego, panią Joannę Chojecką-Gadzina. Przybyli goście wysłuchali piosenek przygotowanych przez szkolny zespół wokalno-instrumentalny „Triolki” oraz uczennice z klasy III a pod opieką pani Ewy Mikołajczyk. Mieli również okazję obejrzeć fragment przedstawienia „O Popielu i Piaście Kołodzieju”, przygotowany podczas zajęć koła teatralno-tanecznego przez uczennice klasy IVa pod kierunkiem pani Beaty Gęsikowskiej. Wizytówką naszej szkoły jest łyżwiarstwo figurowe. Wśród naszych uczniów są zawodnicy, którzy mają na swoim koncie ogólnopolskie sukcesy w kategorii solistów i par tanecznych. Ich występ spotkał się z ogromnym entuzjazmem. Talenty sportowe można w naszej szkole rozwijać w różnych dyscyplinach. Pani Beata Gęsikowska prowadzi koło jogi, na którym uczniowie kształtują równowagę i elastyczność ciała. Uczennice klasy IV a zaprezentowały kilka wybranych asan. Pokaz wzbudził ogromne zainteresowanie. Pani Gęsikowska, która prowadzi również zajęcia baletowe przygotowała występ uczniów klasy IIa, którzy zatańczyli do muzyki Piotra Czajkowskiego z baletu „Jezioro łabędzie”. W Uczniowskim Klubie Szermierczym pod okiem trenerów – pani Haliny Masłowskiej oraz pana Krzysztofa Brody uczniowie zgłębiają techniki szlachetnego pojedynku na florety i szpady. Podczas Dni Otwartych mieliśmy okazję zobaczyć efekty pracy trenerów i zawodników. Część artystyczną zakończyło podsumowanie konkursu dla przedszkoli „Okno Pani Zimy”. Nagrody zostały rozdane przez dyrektora Szkoły Podstawowej nr 46, panią Barbarę Cygan oraz dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 23, panią Lidię Sokalską. Ważnym elementem Drzwi Otwartych było spotkanie z panią dyrektor Barbarą Cygan, która wyjaśniła rodzicom zasady naboru do klas pierwszych i Oddziału Przedszkolnego. Przybyli goście mieli okazję zwiedzić naszą szkołę i porozmawiać z nauczycielami. Wszyscy podkreślali miła atmosferę i piękny wystrój sal lekcyjnych oraz korytarzy. Rodzice są przekonani, że szkoła jest dobrze przygotowana, aby przyjąć ich pociechy.