Barwy jesieni

Uczniowie klas 1-3 przez cały październik brali udział w akcji "Barwy jesieni ". Wykonywali różnorodne prace plastyczne związanie z powyższym hasłem. Jakie? Zobaczcie sami wirtualny wernisaż prac klasy. Uczniowie klasy 3b bardzo poważnie podeszli do zadania polegającego na wykonaniu prac plastycznych na szkolny wernisaż "BARWY JESIENI". Dzieci inspirowały się propozycjami i sugestiami wychowawczyni- p. Ani Kuzaniak, ale w dużej mierze zdali się również na własną kreatywność i wyobraźnię, a tak właśnie prezentują się efekty ich twórczej pracy.Uczniowie klasy 3 a pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Kamili Mrówczyńskiej- Haładaj, pobawili się kolorem. Zebrane wcześniej liście wykorzystali jako narzędzie malarskie. Zamoczony liść w farbie odciskany był na kontrastowym kartonie, tworząc przepiękne , jesienne kompozycje. Dodatkowo wykonali ekologiczne jeże, dzięki czemu rolka po papierze toaletowym zyskała nowe życie. Klasa 2 b pod kierunkiem p.Doroty Będzi również stworzyła ciekawe prace. Uczniowie wykorzystali materiały przyrodnicze do wykonania swoich prac.Od kiedy tylko liście na drzewach zaczęły zmieniać kolor, klasa 1a zainspirowana zmieniająca się pogodą, postanowiła uwiecznić uroki jesieni, tak jak potrafi najlepiej. Dzieci wykonały liście z masy solnej, które następnie pomalowały odwzorowując typowe jesienne barwy. Spacerując po kolorowym dywanie liści, wybrały te najpiękniejsze, by na zajęciach wykonać ich kalki, a następnie stworzyć niepowtarzalne prace. Przy okazji rozmowy nt ochrony środowiska i ponownego wykorzystania surowców, powstały jesienne pejzaże z wykorzystaniem starych gazet imitujących pnie drzew. Wszystkie powyższe działania zostały wykonane pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Sylwii Krajewskiej. Dzieci w kl.2a wykazały się niezwykłą kreatywnością i wykorzystały wybitnie ogromną dozę wyobraźni. Prace, przepełnione są ekspresją twórczą i dziecięcą wrażliwością na otaczający świat. Z uwagi na to, że w szkole nie możemy ich fizycznie pokazać wszystkim, zdecydowaliśmy się przedstawić je całej społeczności szkolnej właśnie tutaj w formie jesiennego wernisażu. Zajęcia przygotowała p. Agnieszka Tarajkowska. Uczniowie klasy 1b postanowili utrwalić piękno Polskiej Złotej Jesieni. Wykonali obrazki z masy solnej, odcisnęli na nich liście klonu, a następnie nadali im jesienne kolory. Przy okazji wykonywania tej pracy dzieci dowiedziały jakie barwy nazywamy ciepłymi, a które należą do palety barw zimnych. Uczniowie wykonali pracę pod kierunkiem wychowawczyni Urszuli Walewskiej.