Bajkowe jasełka

W szczególnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się na przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klasy 5a oraz 4a. Ze względów organizacyjnych przedstawienie zostało odegrane dwukrotnie. Na scenie ze żłóbkiem i tradycyjną szopką betlejemską kolejno zaczęły pojawiać się wyjątkowe postacie. Maryja i Józef witali Dziewczynkę z Zapałkami, która przyszła w jednym bucie, w zgrzebnej chuście, Wiatr co hula dziś po świecie, Jasia i Małgosię, którzy w lesie spotkali straszną Babę Jagę. Późni ej w stajence pojawił się następny gość - Pinokio – przez Dżeppetto wystrugany. Przy żłóbku Nowonarodzonego Pana Jezusa pozostawił swoje ośle uszy, które wyrosły mu od nieuctwa i bardzo długi nos, który pojawił się od kłamstwa. Słuchaj matki, ojca, Boga. Bo dobrego życia skutki Małe uszy i nos krótki. Złota rada przyjaciele: Kłamstwa wcale, pracy wiele!Taką receptę pozostawił najmłodszym widzom chłopiec z drewna. Czerwony Kapturek przyniósł Dzieciątku ciasto i słodkie konfitury a Calineczka bukiet kolorowych kwiatów. Stary Rybak przyszedł ze złotą rybką, która spełniała życzenia a Kopciuszek ze zgubionym pantofelkiem. Wszyscy znaleźli miejsce w betlejemskiej stajence. Poszczególne historie opowiedziane były nie tylko wierszem ale i pięknym śpiewem na znane melodie tradycyjnych kolęd. Mali artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Przedstawienie okazało się ogromnym sukcesem i wszystkim bardzo się podobało! Wzięli w nim udział: Sandra Rejmicz jako Maryja, Wiktor Tracz – Św. Józef, Marysia Winnicka jako Sierotka Marysia, Zuzia – Dziewczynka z Zapałkami, Wiktoria Matusiewicz jako Wiatr, Julia Mruk – Pinokio, Wiktoria Wdowiak – Czerwony Kapturek, Martynka Janaszkiewicz – Calineczka, Daniel Gos – Stary Rybak, Roksanka Pajor – Kopciuszek, Oliwia Winiarska i Remigiusz Mrówczyński jako Jaś i Małgosia. Uczniowie pracowali pod czujnym okiem wychowawczyń. Pani Elżbieta Bolanowska z wrodzonym talentem organizacyjnym oraz nieprzeciętnymi umiejętnościami wychowawczymi sprawiła, że całość przedstawienia zachwycała żywiołowością i radosnym entuzjazmem. Pani Beata Gęsikowska z właściwą sobie gracją, elegancją i spokojem stworzyła autorską choreografię ożywiającą wejścia poszczególnych postaci. Piosenki, kolędy i pastorałki wykonał, jak zawsze niezawodny, chór szkolny pod kierunkiem p. Ewy Mikołajczyk. Radość, niepowtarzalny talent muzyczny i pedagogiczny pozwoliły jej zaprosić wszystkie „Chóry Anielskie” w szkole do wspólnego kolędowania połączonego z zabawą. Dekorację do przedstawienia przygotowała s. Faustyna Czajkowska.