Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Arteterapia

Arteterapia pozwala uwolnić lęk, agresję, przygnębienie i wyrazić je pośrednio – poprzez akt twórczy. Dokładnie tak też wyglądają zajęcia arteterapeutyczne z uczniami klasy 3a:
-umożliwiają uwolnienie tłumionych emocji,
-poprawiają komunikację między uczniami,
-zwiększają wiarę we własne możliwości,
-dostarczają porcji radości płynącej z tworzenia,
--rozwijają kreatywność dziecka oraz jego zdolność empatycznego rozumienia innych.
Ale oprócz tego uczą tolerancji i szacunku do efektów swojej pracy oraz pracy innych.
Na ostatnich zajęciach trzecioklasiści wykonywali swój wewnętrzny portret - portret emocji drzemiących w danej chwili w ich wnętrzu.
Czy było to łatwe zadanie? Z pewnością nieee...niejeden dorosły uczestnik arteterapii miałby ogromny problem z przelaniem swoich emocji/pozytywnych i negatywnych/, a co dopiero jeszcze o nich mówić.
Uczniowie klasy 3a bardzo chętnie opowiadali o swoich pracach, co niektórzy nawet nadawali tytuły poszczególnym wytworom, niekoniecznie swoim. Bardzo dojrzale dzieci podeszły do pewnych kwestii, w niesamowicie mądry sposób identyfikowały się z pracami innych - dostrzegali w nich cząstkę siebie samych. Wielkie WOW!
Wśród tytułów pojawiły się takie:
-"Magia emocji"
-"My all live"
-"Myśli fana"
-"Kalejdoskop uczuć"
-"Szalona przestrzeń"
-"Kosmiczny świat"
-"Wybuch emocji"
-"Moje COŚ"
-"Emocjonalne konfetti"
-"Człowiek w umyśle kota".
A Wy, drodzy Odbiorcy? Znajdziecie wśród prac taką, z którą przyjdzie Wam się identyfikować?
Dla swoich uczniów zajęcia przeprowadziła p. Agnieszka Tarajkowska.